Produkty

Bezúdržbová hřiště

Plno zážitků, legrace a přitom bez starostí? Bezúdržbová hřiště jsou dnes velmi populární, protože nevyžadují prakticky žádnou péči a zároveň vykazují nadstandardní životnost a odolnost proti mechanickému poškození.

Bezúdržbová hřiště vyrábíme z ekologických HD-PE polyethylenových desek. Jejich antibakteriální povrch zamezuje šíření infekcí, UV stabilní barvy brání blednutí a zůstávají krásně pestré a syté. Desky se pyšní také označením „antivandal” a „antigraffiti”, takže ani banda rošťáků vašemu hřišti neublíží. V kombinaci s ocelí hřiště vydrží bez problémů přes 20 let, aniž byste na něj museli sáhnout.

Produktová řada v PDF

Přírodní hřiště

Krásná přírodní hřiště si zase užijí ti, kteří milují vůni a vzhled dřevin. Na jejich výrobu používáme tvrdé akátové dřevo, které patří mezi neodolnější ze středoevropských dřevin a má nadstandardní životnost. Akát doprovází voděodolné desky z finské břízy a vysoce kvalitní nerezová a žárově zinkovaná ocel.

K údržbě materiálů výborně slouží přírodní a ekologicky nezávadné oleje a lazury. Díky nim bude vaše hřiště nejen krásně vypadat, ale bez chybičky zůstane i po dlouhé době. Přírodní hřiště na míru zapadne do každého prostředí a stane se oázou hry i odpočinku.

Bezúdržbová dětská hřiště i přírodní hřiště na míru promění prostor v dokonalý ráj zábavy. Hodí se do škol, školek, parků, veřejných míst, restaurací, na koupaliště a sportoviště, do wellness center, senior center, ale i soukromých zahrad.

Produktová řada v PDF

Mobiliář a workout

Workout se zakládá na cvičení s vlastní vahou těla a v posledních letech si získává velkou popularitu napříč generacemi. Venkovní fitness si můžete většinou užít na veřejných sportovních hřištích a zacvičit si na nejrůznějších sportovních konstrukcích, jako jsou hrazdy, žebřiny či bradla.

My vám dodáme kvalitní stroje a propůjčíme vašemu prostoru ten správný sportovní šmrnc. Umíme postavit také specifické workoutové hřiště pro handicapované a seniory, které plně respektuje jejich možnosti a omezení.

Produktová řada v PDF

Bezpečnostní povrchy

Tam, kde by děti mohly spadnout z výšky větší než 1 metr, opatřujeme dopadovou plochu speciální vrstvou, která tlumí náraz a brání zranění. Používáme několik typů bezpečnostních povrchů. Některé vyžadují údržbu, jiné jsou zcela bez starostí. Bezpečnostní povrch vám rádi zajistíme a nainstalujeme.

Přírodní a maximálně bezpečnou rohož doporučujeme instalovat hlavně do výrazně namáhaných míst. Snadno se pokládá na trávník nebo srovnaný povrch a není potřeba mechanizace ani budování speciální podkladové vrstvy. Rohož vyniká dlouhou životností a po zatravnění se nemusíte bát ani krádeže.

Tento bezpečnostní povrch je nejkvalitnější a zcela bezúdržbový. Hlavní předností je měkkost, trvanlivost (až 15 let) a vysoce atraktivní vzhled. Pokládá se bezešvou technologií přímo na místě. Ukládá se na zhutněnou štěrkovou vrstvu nebo stávající plochy z betonu, asfaltu či dlažby. Povrch je porézní a propouští vodu, proto se na hřišti netvoří kaluže, rychle vysychá a je stále čistý. Odolá i vandalům a lze snadno opravit. Narozdíl od sypkých povrchů si v něm všimnete střepů, injekčních stříkaček a dalších nebezpečných předmětů a okamžitě tak ochráníte své děti. Je vhodný i pro osoby s horší pohyblivostí a vozíčkáře. Vyberte si z originálních vzorů, barev a přechodů. Na povrchu vám vytvoříme skákacího panáka, bludiště nebo jiné grafické prvky. Nově nabízíme také 3D plastické pryžové prvky.

Kvalitní, trvanlivá a zdravotně nezávadná ochrana proti nárazu. Tento materiál je protiskluzový, velmi snadno se čistí a dodáváme ho v tloušťkách podle požadované výšky pádu. K dispozici je i v několika barevných odstínech.

Tradiční a bezpečné řešení představuje takzvaný kačírek, tedy říční oblázky o velikosti 4-8 mm, které tlumí pád za každého počasí. Tento povrch je oblíbený hlavně pro svou čistotu. I o něj je ale potřeba se tu a tam starat.

Nejlevnějším materiálem je písek bez prachových částic. Pokud se hřiště využívá intenzivně, je potřeba ho občas uhrabat.

Umělý trávník je nejen bezpečný, ale také estetický. Stará se o čistý a suchý hrací povrch, který udržuje přirozený vzhled, má dlouhou životnost, nízké provozní náklady a šetří životní prostředí i váš čas.

Na hřištích 8D najdete také Play-Safe dopadový koberec s pískovým zásypem, který se snadno používá, instaluje a nevyžaduje rozsáhlé zemní práce. Pokládá se na udusaný hliněný povrch a je certifikovaný zkouškou HIC pro kritickou výšku pádu 2,4 metru. Můžete si vybrat z několika barevných variant a kombinací.

Naše služby

Projekční činnost

Připravíme vám návrh hřiště od A do Z. Je libo jednoduchý půdorys, anebo komplexní pestrobarevnou vizualizaci, kterou se nemusíte stydět prezentovat na veřejnosti? Poradíme vám, které prvky se pro dětské hřiště do vaší obce, města nebo firmy hodí, zohledníme místo instalace i všechny normy a nařízení. Zajistíme vám i kompletní projektovou dokumentaci od architektonické studie, přes projekt pro stavební řízení, prováděcí dokumentaci, územní souhlas až po realizační dokumenty stavby. Návrh a rozpočet pro vaše nové hřiště dostanete zdarma.


Certifikace a revize

Dětské hřiště je potřeba pravidelně kontrolovat. My vám tyto revize rádi zprostředkujeme. U prvků, které to budou vyžadovat, vám zároveň provedeme servis a uvedeme vaše hřiště do perfektního stavu. U atypických či speciálních prvků na míru vám zajistíme potřebnou certifikaci.


Atypické realizace

Máte vlastní představu, jak by mělo hřiště nebo prvek vypadat, ale nikde ho nemůžete najít? Anebo si na druhou stranu vůbec nedokážete představit, z čeho by se hřiště mělo skládat? U nás jste na správné adrese. Ať už máte vlastní atypický nápad, nebo vůbec žádný, rádi to s vámi probereme. Umíme skloubit fantazii s místem, kde bude hřiště stát, s účelem, pro který se hodí, i s nutnými předpisy a vyhláškami, takže hřiště bude splňovat veškeré formální požadavky a hladce projde certifikací.

Zajímá vás víc? Chcete poradit? Ozvěte se nám.

Financování

Dotace

Nemáte dostatek vlastních financí? Váš rozpočet na hřiště nestačí? To vůbec nevadí. Máme přehled o připravovaných i vyhlášených dotačních výzvách z nejrůznějších zdrojů, které můžete použít na výstavbu dětských hřišť. Pomůžeme vám s vypracováním žádosti. S financováním z dotací máme dlouholeté zkušenosti.

Pronájem

Nechcete plánovat žádné větší investice? Nabízíme unikátní možnost si hřiště 8D pronajmout. Pronájmem se zbavíte starostí s evidencí a odpisem majetku. Každé čtyři roky navíc hřiště obměníme a vy své děti můžete potěšit novými atrakcemi.

Fázování

Výstavbu dětského hřiště 8D můžete také rozložit na fáze do dvou nebo více let. Váš roční rozpočet tak nebude jednorázově tolik zatížený. Na začátku od nás dostanete zpracovaný návrh hřiště ve finální podobě a začneme první fází výstavby podle vašeho výběru. Díky tomu, že jsme přímí výrobci, můžeme hřiště libovolně a kdykoliv rozšiřovat a doplňovat.

­Náhradní plnění

Když si pořídíte naše výrobky, můžete využít možnosti náhradního plnění, tedy na plnění zákonné povinnosti zaměstnávat osoby se zdravotním postižením. Pokud sami handicapované nezaměstnáváte, tuto povinnost si můžete splnit právě zakoupením výrobků 8D. K tomu vám samozřejmě vystavíme potřebnou dokumentaci.