Tohle jsme my

Baví nás dělat smysluplnou práci.

Děti milují fantazii tvarů a barev. Jejich představivost nezná hranice. A my jejich přání umíme vyslyšet. Jsme česká rodinná firma a už od roku 2006 vyrábíme originální dětská hřiště na míru pro města, obce, firmy i soukromé zahrady.

Pokud si pořídíte hřiště 8D, máte jistotu, že jinde stejné nenajdete. Vlastní nápady přetváříme do reality. Postavíme vám originální prolézačky, skluzavky i celé herní království jedině pro vás a na míru. Většinu prvků si vyrábíme sami, takže si můžete vybrat z nepřeberného množství kombinací a rozšíření. Vaše děti budou z nového hřiště skákat nadšením.

Pracujeme na principech společensky prospěšného podnikání. Snažíme se rozvíjet osobnost dětí a podporujeme jejich představivost i tvůrčí a pohybové aktivity. A když zrovna nestavíme hřiště, věnujeme se obecně prospěšným projektům a vedeme sociální a vzdělávací programy.

Hrajeme si už spoustu let

Kvalita a bezpečnost

Bezpečná, bezúdržbová a nezničitelná hřiště

Jsme rodiče a dětem chceme dát to nejlepší. Věříme, že vy také. Prioritou je nejen jejich úsměv, ale samozřejmě i jejich bezpečnost.

Na každém našem hřišti proto najdete jen vysoce kvalitní, ekologické a hygienicky nezávadné materiály. Dbáme na precizní řemeslné zpracování a každou skluzavku, prolézačku i houpačku promýšlíme do nejmenších detailů.

Ušijeme vám hřiště na míru. Postavíme ráj zábavy pro batolata, předškoláky, školáky a dospívající mládež. Vytvoříme také hřiště pro děti se zdravotním postižením a seniory. Vždy s ohledem na jejich konkrétní potřeby a možnosti. A nechybí ani workoutová hřiště či bezpečnostní povrchy.

Bezpečnost

Kvalitní, nezávadné a odolné materiály jsou spolu s profesionálním zpracováním tím nejdůležitějším. Každou fázi výroby pečlivě kontrolujeme, od návrhu až po poslední šroubek. Všechny herní prvky jsou certifikované podle normy ČSN – EN 1176 a 1177.

Životnost hřiště

Naše dětská hřiště odolají větru, dešti, sněhu i nenechavým rukám vandalů. Nevyžadují prakticky žádnou údržbu a vydrží přes 20 let každodenního hraní. Navíc je navrhujeme na mnohem vyšší zatížení, aby unesla opravdu každého.

Důmyslné detaily

Všechny spoje a detaily výrobků promýšlíme tak, aby plnily svůj účel a zároveň se o ně děti ani dospělí nezranily. Každá hrana je bezpečně zaoblená, na plochách se nedrží voda, rozměry prvků se přizpůsobují věku.

Záruka 10 let

Díky vysoké kvalitě materiálů a poctivé české výrobě vám poskytneme nadstandardní záruky, které   nejsou běžné ani v celosvětovém měřítku. U nás získáte až 10letou garanci na HD-PE polyethylenové prvky. Pokud vám jiný dodavatel nabídne záruku v řádech jednotek let, mějte se na pozoru. Kvalitní materiál totiž vydrží mnohem déle. Navíc od nás dostanete servis, i když vám záruka vyprší.

Jedinečný design

To, jak vaše dětské hřiště vypadá, se urodilo v naší hlavě. Proto tak originální podobu hřiště jinde nenajdete. K dispozici máme rozmanité produktové řady. Jsme jediní na trhu, kdo vám promění zahradu na africké safari, postaví park plný dinosaurů nebo přistaví na trávník UFO loď. Sníme o světě plném fantazie, jezdíme se inspirovat do exotiky a své představy proměňujeme ve skutečnost, aby ji i vaše děti měly na dosah.

Ekonomická výhodnost

Pro hřiště 8D hraje i jeho bezkonkurenční ekonomická výhodnost. V porovnání s levnými variantami dětských hřišť a materiálů je naše pořizovací cena sice jiná, ale kvalita našich výrobků a záruka, která se na ně vztahuje, nesrovnatelně vyšší. Pokud si pořídíte hřiště z levnějších materiálů, počítejte v průběhu 10 let s dalšími nutnými náklady na údržbu, opravy a případně výměnu dílů. A jak teprve takové hřiště musí vypadat za další roky. S naší 10letou zárukou a materiály, jejichž trvanlivost přesahuje 20 let, vám žádná taková překážka do cesty nespadne a hřiště si můžete užívat po celou dobu bez jediného problému. Výsledná cena hřiště 8D je tak o mnoho desítek tisíc korun levnější.

Materiály a technologie

Používáme kvalitní materiály

Kvalita a bezpečnost jdou spolu ruku v ruce. Nedovážíme levné výrobky pochybné jakosti. Máme rádi věci pod kontrolou, proto si herní prvky vyrábíme sami nebo ve spolupráci s prověřenými dodavateli. Díky tomu můžeme být pyšní na kvalitně a poctivě odvedenou práci.

Podívejte se, ze kterých materiálů jsou dětská hřiště 8D vyrobená.

Základem konstrukčních prvků našich bezúdržbových dětských hřišť jsou homogenní pestrobarevné desky z polyethylenu. Inovativní materiál má vysokou mechanickou pevnost, je bezpečný a fyziologicky nezávadný. Je velmi kompaktní, takže nehrozí nebezpečí zranění třískami. Desky opracováváme na CNC strojích a zakulacujeme hrany pro bezpečný pohyb dětí. Materiál odolá také chemikáliím a neusazují se na něm bakterie ani plísně. Desky nejsou na povrchu natřené, ale jsou probarevné v celé tloušťce materiálu a případné škrábance tak zůstávají takřka neviditelné. Barvy si zachovávají stabilitu a pestrost i po několika letech na přímém slunci. Povrch je čistý, snadno se udržuje, odlučuje vodu a nečistoty. Všechny tyto vlastnosti propůjčují materiálu a herním prvkům nezničitelnost a extrémní odolnost. HD-PE polyethylen je i plně recyklovatelný. Právě materiály, které jsou v co největší míře recyklovatelné a zcela ekologicky nezávadné, nás zajímají nejvíce. Odpad z výroby předáváme ke zpětnému zpracování.

Klíčovým materiálem přírodních hřišť je akát, který je spolu s dubem vůbec nejodolnější dřevinou pro venkovní použití. Životnost akátového dřeva je více než 40 let. Využíváme také speciální dubovou, modřínovou a smrkovou mimo-středovou kulatinu, která má vynikající mechanické i estetické vlastnosti.

Nerez používáme všude tam, kde je potřeba vsadit na trvalou odolnost a estetickou kvalitu, například na skluzavkách, madlech, úchytech, zábradlích či spojovacích prvcích. Narozdíl od ostatních materiálů, které se při výstavbě dětských hřišť běžně používají, se nerezová ocel neoloupe, neprodře a je fyziologicky zcela bezpečná.

Ocelové díly řežeme laserem a povrchově ošetřujeme žárovým zinkováním, které zajišťuje dlouhodobou životnost a bezpečnost herních prvků. Používáme je například na základové patky, nosné sloupy a řetězy. Spojovací materiál je zinkovaný žárově nebo galvanicky, matice mají samojistící kroužek proti povolení.

Na podlahy a schůdky bezúdržbových hřišť používáme vysokotlaký laminát, takzvaný HPL materiál. Vyniká svou odolností, nabízí řadu dekorů a struktur a patří mezi materiály, které mají v oblasti stavební realizace jeden z nejlepších poměrů cena/výkon. Využíváme kompaktní HPL desky vhodné pro exteriér, které odolají oděru i proražení, vzdorují vysokým teplotám, nepropouštějí vodu a zaručují barevnou stálost.

Speciální silná překližková deska z finské břízy, je lepená vodovzdorným lepidlem do kříže z několika vrstev velmi kvalitní dýhy. Způsob lepení vláken zajišťuje vysokou pevnost a odolnost. Desky se neštípají, nepraskají a netvoří třísky. Překližky používáme na namáhané podlahy, plošiny a schůdky.

Vysoce ekologické jsou také barvy, laky a lazury, které splňují normu pro nepřímý styk s potravinami a pro použití na dětské hračky EN 71. Používáme je na přírodní hřiště. Naše barvy výborně odolávají extrémním povětrnostním vlivům, UV záření i otěru při používání. Hřiště tak zůstává i po delší době pořád jako nové.